טיפים לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים

עלול להיות לא פשוט לאנשים החוששים מביקור אצל רופא השיניים לקבל את הטיפול לו הם זקוקים. כיום, כמות המידע וההמלצות מאפשרת למצוא רופא שיניים מתאים ללא בעיה. המשיכו לקרוא מאמר זה כדי לקבל מידע מצוין לטיפול בשיניים, ותוכלו לעלות על הדרך הנכונה.

צחצחו שיניים פעמיים ביום. ארגון רופאי השיניים האמריקאי ממליץ על צחצוח בתדירות זו. הפכו זאת להרגל כך שאפילו לא תצטרכו לחשוב על כך. בנוסף, מומלץ להשתמש בחוט דנטלי.

עששת נוצרת כשציפוי השן נשחק. הציפוי נחלש על ידי חיידקים, וכך נוצרים חורים בשיניים. ניקוי קבוע אצל שיננית בנוסף להרגלי צחצוח נכונים יכול לסייע במניעת היווצרות עששת. במהלך הביקור אצל רופא השיניים, הרופא יערוך צילום רנטגן לוודא כי אין חורים.

במקרים מסוימים, עלול להיות הכרחי לצחצח שיניים יותר מפעמיים ביום. לאחר אכילת מאכלים סוכריים מומלץ לצחצח כדי להגן על מעטפת השן.

נסו להשתמש במנקי שיניים כדי לשמור על בריאותן. מברשות קטנות חד פעמיות לניקוי בין רווחי השיניים נקראות מברשות אינטר-דנטליות. הן מומלצות מאוד לבעלי גשר בשיניים והתקנים אורתודנטיים שונים. קיימות מספר חברות בשוק, וכדאי לנסות סוגים וגדלים שונים עד למציאת התאמה.

ניתן להשתמש במי חמצן כדי להלבין שיניים. ניתן לרכוש מי חמצן מתאימים לכך בבתי המרקחת. מזגו מעט מי חמצן לפקק הבקבוק, טבלו את מברשת השיניים וצחצחו בעדינות מספר דקות תוך הימנעות ממגע בחניכיים ככל האפשר. לאחר מכן צחצחו במשחת השיניים הרגילה.

במידה ואתם סובלים מכאב בשיניים או שבירה של השיניים, פנו לרופא באופן מיידי. דחייה של בעיה כזו עלולה להחמיר את הנזק. תוכלו לחסוך כסף אם תפנו לרופא השיניים ברגע שאתם חשים בבעיה במקום לחכות ולפנות רק כשהבעיה מחמירה.

כדי לשמר בריאות דנטלית תקינה, רצוי לבקר אצל רופא השיניים בקביעות. הסיכון לבעיות משמעותיות יפחת בעקבות ביקורות דנטליות מסודרות. ביקורים קבועים יתרמו לניקיון הפה, ובנוסף רופא השיניים יוכל לטפל בבעיות קטנות לפני שיחמירו.

אל תלעסו קרח, כיוון שלעיסת שבבי קרח עלולה לגרום לסדיקה בשיניים. בסדק שנוצר מצטברים פלאק וחיידקים, מה שעלול לגרום לעששת. כדאי לנקוט זהירות גם באכילת פופקורן או אגוזים. אם נגרם נזק לשן או נוצר סדק, פנו לרופא השיניים באופן מיידי.

מומלץ להתייעץ ברופא לגבי מוצרים להלבנת שיניים. רבים ממוצרים אלו עלולים לגרום ליותר נזק מתועלת. מפאת הקושי להבדיל בין המוצרים הבטוחים לאלו שעלולים להזיק, מומלץ להתייעץ ברופא לפני רכישה ושימוש.

היגיינת הפה מומלצת וחשובה לכולנו. לא קשה לשמור על בריאות תקינה על ידי למידת העקרונות.