שיניים בריאות דורשות מחויבות לכל החיים. זוהי אחריותך לדאוג לחיוך שלך. במאמר זה תוכלו לקרוא על טכניקות מוכחות לטיפול בשיניים.

השקיעו זמן למציאת רופא שיניים המתאים לכם. חפשו ביקורות באינטרנט ומצאו רופא בעל גישה ידידותית למטופלים. כך תחושו יותר בנוח בזמן הטיפולים.

לתוצאות מיטביות, שמרו על ניקיון מברשת השיניים. וודאו כי אתם מנקים את כל שאריות משחת השיניים והלכלוך כשאתם מסיימים. השתמשו במתקן למברשות שיניים ואל תניחו מברשות שיניים על הכיור. אל תאחסנו מברשות שיניים בכלי אטום, כיוון שכך עלולות להתפתח בקטריות. מומלץ להחליף את מברשת השיניים כל מספר חודשים.

ביקור אצל רופא שיניים עלולה להיות חוויה מרתיעה עבור ילדים קטנים. עזרו להם להבין שרופא השיניים הוא חבר שלהם ורוצה בטובתם. ילדכם יחוש יותר בנוח ללכת לרופא השיניים במידה וחדרי ההמתנה והטיפולים ידידותיים לילדים.

אל תלעסו קרח, כיוון שהדבר עלול לגרום לסדיקה של השיניים, וכך בקטריות חודרות אל תוך השן ויוצרות עששת. בנוסף, מומלץ להיזהר גם בזמן אכילה של פופקורן ואגוזים שונים. במידה וסדקתם שן, גשו בדחיפות לרופא.

במידה ושן נעקרה ממקומה, שמרו עליה! נקו אותה על ידי שטיפה במי ברז. נסו להחזיר את השן לשקע ממנו נפלה, במידת האפשר. במידה ולא, שמרו את השן בכוס חלב וצרו קשר עם רופא השיניים באופן מיידי.

רצוי לצחצח את הלשון בנוסף לשיניים. ניקוי הלשון תורם לניקיון הכללי של חלל הפה. ישנם סוגים רבים של בקטריות בחלל הפה, והימצאותן על הלשון מסייעת להפצתן אל השיניים וגורמת לריח רע מהפה.

לפי רופאי שיניים, מומלץ להשקיע במברשת שיניים חשמלית באיכות טובה. הן אינן מושלמות, אך מאפשרות ניקוי טוב יותר ממברשת שיניים פשוטה. בנוסף למחיר, הכניסו לשיקולים גם את מספר הראשים ומשך האחריות.

האם אתם שוקלים פירסינג בלשון או בשפה? כדאי שתשקלו שוב. לא משנה כמה תקפידו על ניקיון הפה, מקום הפירסינג מהווה קרקע פורייה להתרבות חיידקים. חשוב לזכור כי פירסינג עלול לגרום לשחיקה של ציפוי השן, העלול לגרום לסדיקה או רגישות. זיהום בפירסינג בחלל הפה עלול לגרום לתוצאות הרסניות, לדוגמה אובדן חתיכה מהלשון.

הטיפים שקראתם מבהירים כמה נרחב נושא בריאות הפה. אל תוותרו על השגת החיוך המושלם שתמיד רציתם! קראו עוד מאמרים כדי להרחיב את הידע שלכם ויישמו את העקרונות שלמדתם כדי לשמור על חיוך מבהיק.