הבטחת בריאות השיניים היא עבודה חשובה הכרוכה במאמץ. במאמר זה תמצאו עצות מקצועיות לטיפול בשיניים. בריאות השיניים חשובה לאיכות החיים ובריאותכם הכללית, לכן מומלץ להשקיע זמן בחיוך שלכם.

בקרו במספר מרפאות, התרשמו מהמקום לפני בחירת רופא השיניים. ניתן להיעזר בקופות החולים כדי למצוא טיפול בר השגה. אל תאפשרו לשיקולים כלכליים לפגוע בבריאות השיניים, ובקרו אצל רופא השיניים פעמיים בשנה.

במידה ואתם חשים שלא תוכלו להתמודד עם טיפול השיניים, הסכימו מראש עם רופא השיניים על סימן שתוכלו לסמן כשתזדקקו להפסקה או להרגעה, לדוגמה- הרמת היד. במרבית המקרים, לא יהיה צורך בשימוש בסימן, אך עצם הידיעה שהוא קיים תסייע לכם להירגע.

צחצחו שיניים מיד לאחר הארוחה. ככל שתחכו יותר, הנזק לשיניים יהיה רב יותר. במידה ותצחצחו שיניים עד 30 דקות לאחר הארוחה, תוכלו לצמצם היווצרות פלאק ונזקים הנגרמים בעקבותיו.

הקפידו לשטוף את מברשת השיניים ביסודיות לאחר השימוש. לאחר צחצוח השיניים, שטפו וייבשו את המברשת. הניחו את מברשת השיניים במתקן ייעודי המונע מהמברשת לגעת במשטח כלשהו. כדי למנוע התפתחות בקטריות, אל תאחסנו את המברשת בתוך כלי סגור. בנוסף, החליפו מברשות בתכיפות.

במידה ואתם סובלים משיניים רגישות, שקלו מעבר למשחת שיניים המיועדת לשיניים רגישות. סימן אזהרה הוא כאב בעקבות חשיפה לחום או קור. התייעצו עם רופא השיניים.

למרות שצחצוח השיניים הוא חיוני, רצוי לזכור שצחצוח הלשון חשוב גם כן. חלקיקי מזון נצמדים על הלשון, כמו גם על השיניים. במידה ושאריות המזון לא ינוקו, הן עלולות למשוך בקטריות. מצב זה עלול להוביל לעששת וריח רע מהפה.

במידה ואתם חוששים שאתם לא מצחצחים מספיק זמן כדי להסיר הצטברויות פלאק, השתמשו במי פה או טבליות לגילוי פלאק. משתמשים במוצר לפני הצחצוח, כדי לחשוף נקודות בהן הצטבר פלאק. הסרת כל הפלאק הצבוע עלולה לקחת זמן, לכן שימו לב שאינכם ממהרים לצאת לפני השימוש במוצר.

התייעצו עם רופא השיניים לפני שימוש במוצר להלבנת שיניים. מספר מוצרים מסוג זה עלולים לגרום לנזק לשיניים. חלקם בטוחים לשימוש, אך לא פשוט להבדיל בין המוצרים. פנו לרופא להתאמת המוצר אליכם.

ככל שהפה בריא יותר, כך החיוך יפה יותר. השתמשו בעצות ממאמר זה כדי לשפר את שגרת ההיגיינה שלכם. המאמץ ישתלם לכם בטווח הארוך.