המידע ברשת לגבי בריאות דנטלית הוא נרחב. יחד עם זאת, הגעתם למקום הנכון! המשיכו לקרוא מאמר זה על מנת ללמוד טיפים ורעיונות שיעזרו לכם לטפל טוב יותר בשיניים ובחניכיים שלכם.

בבקרים ובערבים, רצוי לצחצח שיניים. אגודת בריאות השן האמריקאית ממליצה על כך כנוהג הטוב ביותר. וודאו שאתם מצחצחים שיניים פעמיים ביום כדי להגן על השיניים שלכם. רצוי להשתמש בחוט דנטלי בנוסף.

נסו להחליף משחת שיניים במידה ואתם חשים כאב בזמן צריכת מאכלים חמים או קרים. לפני תחילת שימוש במשחת שיניים המיועדת לשיניים רגישות, קבעו תור אצל רופא השיניים. הרופא יוכל לשלול גורמים אחרים לרגישות אותה אתם חשים.

צחצחו שיניים לאחר כל ארוחה. פלאק ואוכל הנצמד לשיניים עלול לגרום לנזק רב. תוכלו להפחית את הנזק הנגרם מפלאק על ידי צחצוח בחצי השעה שלאחר הארוחה. כך תוכלו למנוע כאבי שיניים עתידיים.

כדאי לפנות באופן מיידי לרופא השיניים במידה ואתם סובלים משן כואבת, סדוקה או שבורה. דחיית הביקור אצל הרופא עלולה לגרום לנזק חמור יותר. חסכוני יותר לקבוע תור אצל רופא השיניים לפני שהבעיה מחמירה.

כפי שחשוב לצחצח את השיניים, חשוב באותה מידה לנקות את הלשון. אוכל הנשאר על הלשון עלול לסייע להתפתחות חיידקים. חיידקי הלשון מזיקים לבריאות באופן כללי והם גורם נפוץ לריח רע מהפה.

טבליות לגילוי פלאק ומי פה יכולים לסייע בזיהוי שכבת פלאק על השיניים. עקבו אחר הוראות השימוש, והפלאק יצבע ויודגש. כמובן שלא מומלץ להשתמש במוצרים אלו במידה ואין לכם זמן לנקות את כל הפלאק הצבוע. אל תעשו זאת אם אתם ממהרים לעבודה בבוקר.

הימנעו מצחצוח במברשת שינים בעלת זיפים נוקשים. צחצוח אגרסיבי עלול לגרום לנסיגת חניכיים ופגיעה בשיניים עצמן. מומלץ לדבוק במברשות שיניים בעלות זיפים רכים או בינוניים כדי להשיג תוצאות מיטביות.

האם נראה שמצטברת אבן שן על השיניים? במידה וזה קורה, רצוי לרכוש משחת שיניים ומי פה נגד אבן שן. הברישו את החלק הפנימי של השיניים ואת אזור השיניים הטוחנות, שם נוטה להצטבר אבן שן. פנו לרופא השיניים להסרת האבנית.

בקרו אצל רופא השיניים בקביעות. רצוי לקבוע תור פעמיים בשנה, כל שישה חודשים. כך תוודאו שאתם מטפלים בכל בעיה קטנה שתצוץ, לפני שהיא מחמירה. בטווח הארוך, תחסכו הרבה יותר כסף.

להחליט שתטפלו נכון בשיניים שלכם זהו צעד חשוב. במידה ולא, יווצרו חורים בשיניים ונזקים שונים. זכרו כי השיניים שלכם נמצאות בשימוש יומיומי ולאורך שנים. יישמו את מה שלמדתם כדי שתוכלו לחייך תמיד.